PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE 2013

Dodano: 2013-03-14 11:13:40, Aktualizacja: 2013-03-14 13:25:21

Outdoor-Erlebnis-Begegnung 2013

Jeśli chcesz odkrywać i poznawać najbardziej urokliwe miejsca na Mazurach uczestnicząc wraz z wesołą kompanią rówieśników w wędrówkach po leśnych bezdrożach, spływach kajakowych, czy innych atrakcyjnych wycieczkach, a zaraz potem udać się do Niemiec i tam uczestniczyć w warsztatach artystycznych, to musisz koniecznie wziąć udział w naszym projekcie.

Outdoor-Erlebnis-Begegnung 2013 to VI edycja polsko-niemieckich spotkań młodzieży. Projekt zaczyna się 15 lipca 2013 r. na Mazurach, zaś kończy 28 lipca 2013 r. w Scheersberg (Północne Niemcy). Pierwszy tydzień projektu organizowany jest w formie obozu wędrownego. Odwiedzamy ciekawe miejsca na Mazurach, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie, ciesząc się jednocześnie przyjemnościami życia obozowego. Drugi tydzień spędzamy w bardzo luksusowych warunkach Ośrodka Młodzieżowego w Scheersberg, gdzie pod okiem specjalistów i na podstawie wspólnych przeżyć z wędrówki po Mazurach tworzymy krótkie filmy oraz inne formy artystyczne.

W projekcie uczestniczy 24 osoby w wieku 13-18 lat, w tym 12 osób z Polski i 12 osób z Niemiec. Grupą opiekuje się 6-cio osobowy zespół instruktorów.

Ważne:

1. Przedsięwzięcie jest projektem wymiany pozaszkolnej, co oznacza, że uczestnicy muszą przez cały okres jego realizacji przebywać razem (uczestnicy nie wracają do domu na noc, ani też nie kwaterują się u rodzin).

2. Nocować będziemy na polach namiotowych, w schroniskach i innych obiektach noclegowych (w zależności od miejsca postoju) i w związku z tym., każdy uczestnik musi mieć ze sobą śpiwór oraz matę.

3. Do Niemiec jedziemy autobusem i podróż potrwać może od 15 do 20 godzin w jedną stronę. W związku z wyjazdem do Niemiec, każdy uczestnik musi mieć paszport lub dowód osobisty.

4. W przypadku, gdy do organizatora wpłynie więcej zgłoszeń niż przewidywana liczba uczestników, kandydaci przyjmowani będą według kolejności zgłoszeń.

5. Jeśli ktoś bierze regularnie leki, musi pamiętać, by zabrać je ze sobą i powiadomić o tym opiekunów.

Koszt realizacji projektu w przeliczeniu na 1 osobę wynosi 2000,- zł.

Opłata za udział w projekcie wynosi 600,- zł. Pozostała kwota (1400,- zł.) sfinansowana zostanie z dotacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i środków własnych Stowarzyszenia Nad Nidzkim w Rucianem-Nidzie.

Scheersbergfest 2013

Jeśli masz ochotę wziąć udział w niezwykle barwnym i największym w Europie festynie dla młodzieży w wieku 10-14 lat, poznać nowych przyjaciół z Niemiec i Danii, a przy okazji wesoło spędzić przedostatni weekend roku szkolnego, weź udział w organizowanym przez nas wyjeździe do Scheersberg.

Scheersbergfest to niezwykle barwna impreza sportowo-integracyjna dla młodzieży w wieku od 10 do 14 lat, którego organizatorem jest Międzynarodowy Ośrodek Młodzieżowy w Scheersberg (północne Niemcy). Historia tej imprezy sięga lat 20-tych XX wieku. W tym roku odbędzie się jej 79-ta edycja. Od 2008 roku w projekcie tym uczestniczy grupa dzieci i młodzieży z Mazur.

Nie musisz być sportowcem, by uczestniczyć w Scheersbergfest. Rywalizacje sportowe są tylko okazją do spotkania. Prawdziwym celem jest dobra zabawa i okazja do poznania rówieśników z Niemiec i Danii.

Ważne:

1. Wyjazd do Scheersberg zaplanowany jest na 12-go, powrót zaś na 17-go czerwca 2013 r.

2. Jedziemy autobusem i podróż potrwać może od 15 do 20 godzin w jedna stronę.

3. Każdy uczestnik musi mieć paszport lub dowód osobisty.

4. W przypadku, gdy do organizatora wpłynie więcej zgłoszeń niż przewidywana liczba uczestników, kandydaci przyjmowani będą według kolejności zgłoszeń.

5. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach i w związku z tym muszą zabrać ze sobą śpiwory i maty.

6. Jeśli ktoś bierze regularnie leki, musi pamiętać, by zabrać je ze sobą i powiadomić o tym opiekunów.

Koszt realizacji projektu w przeliczeniu na 1 osobę wynosi 1.000,- zł.

Opłata za udział w projekcie wynosi 500,- zł. Pozostała kwota (500,- zł.) sfinansowana zostanie przez Stowarzyszenie Nad Nidzkim w Rucianem-Nidzie oraz niemieckich partnerów projektu.

Do pobrania:

« powrót do listy