Outdoor-Erlebnis-Begegnung 2013

Dodano: 2013-06-10 18:43:47, Aktualizacja: 2013-06-11 11:33:05

W połowie lipca rozpoczynamy kolejna edycję polsko niemieckich spotkań młodzieży Outdoor-Erlebnis-Begegnung. Spotkanie ma charakter podwójnego projektu (bezpośrednio po spotkaniu młodzieży w Polsce następuję spotkanie w Niemczech).

Zarówno polska, jak i niemiecka grupa liczą po 15 osób, z czego 12 osób to młodzież w wieku 13-18 lat, zaś 3 osoby to opiekunowie lub instruktorzy. Nabór uczestników projektu trwał przez cały maj i w chwili obecnej lista jest zamknięta. Zapisy nowych uczestników mogą mieć miejsce tylko w przypadku czyjejś rezygnacji.

Harmonogram spotkania zostanie wkrótce opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia. W chwili obecnej trwa jeszcze uzgadnianie miejsc, w których organizowane będą noclegi i postoje.

Przypominamy najważniejsze zasady dla uczestników:

1. Przedsięwzięcie jest projektem wymiany pozaszkolnej, co oznacza, że uczestnicy muszą przez cały okres jego realizacji przebywać razem (uczestnicy nie wracają do domu na noc, ani też nie kwaterują się u rodzin).

2. Nocować będziemy na polach namiotowych, w schroniskach i innych obiektach noclegowych (w zależności od miejsca postoju) i w związku z tym, każdy uczestnik musi mieć ze sobą śpiwór oraz matę.

3. Do Niemiec jedziemy autobusem, zaś podróż potrwa od 15 do 20 godzin w jedną stronę. W związku z tym wyjazdem, każdy uczestnik musi posiadać paszport lub dowód osobisty.

4. Jeśli ktoś bierze regularnie leki, musi pamiętać, by zabrać je ze sobą i powiadomić o tym organizatora.

5. Uczestnicy, którzy nie będą podporządkowywać się zaleceniom organizatora mogą być odsunięci od udziału w projekcie i odesłani do domów.

6. Projekt został dofinansowany z dotacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz środków własnych Stowarzyszenia Nad Nidzkim w Rucianem-Nidzie.

Marek Kaczmarczyk

« powrót do listy